Betoniarki – jakie warto wybrać

Źródło: defro.pl

Betoniarki

Wbrew pozorom betoniarki nie należą do urządzeń, których zastosowanie czy też rodzaje są dobrze znane. Oczywiście jej charakterystyczny kształt jest kojarzony przez każdego, ale o tym jak i w jakim celu działa, nie wie praktycznie nikt, prócz pracujących w branży budowlanej fachowców.

Po raz pierwszy betoniarki pojawiły się na kartach historii w czasach wielkiej rewolucji przemysłowej, kiedy to gwałtownie rozwijające się miasta oraz wielkie fabryki zaczęły pochłaniać tony zaprawy. Maszyny nie miały w tamtych czasach silników elektrycznych, więc mieszanie odbywało się tylko i wyłącznie za pomocą mięśni rąk.

Źródło: defro.pl
Źródło: defro.pl

Współczesne betoniarki zasadniczo spełniają tę samą funkcję. Służą do wyrabiania cementu oraz rozdrabniania i mieszania różnych innych substancji. Jej działanie bazuje na ruchach okrężnych, wykonywanych aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Niektóre rodzaje pracują bez przerwy, na przykład w zakładach produkcyjnych, inne przez określony czas, co sprawdza się na zwykłych budowach.

Maszyny rozróżnia się także ze względu na pojemność. Oczywiście im więcej litrów można na raz umieścić w bębnie, tym większa produktywność. Dodatkowo, by sprostać wymaganiom użytkowników, niektóre z nich są statyczne, a inne mobilne (na przykład na wygodnych kółkach).

Dzięki tak dużej różnorodności, najlepsze betoniarki mogą wybrać dla siebie, zarówno ludzie profesjonalnie zajmujący się branżą budowlaną, jak i ci, którzy chcą samodzielnie dokonywać prac w swoim gospodarstwie domowym. Warto przed zakupem przeanalizować dokładnie swoje potrzeby, by wybrać optymalny model.

O Bob Budowniczy 858 artykułów
Majsterkowanie zarówno w domu jak i w samochodzie to moja pasja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*