Dodatki do domu w stylu vintage

Foto by www.mafotka.pl

Dodatki do domu w stylu vintage

Vintage to sztuka łączenia przeciwieństw. Mało, który styl tak doskonale zestawia klasyczne dodatki z nowoczesnością i tworzy przy tym niebanalne i eleganckie kompozycje. Wystarczy wprowadzić stare, stylowe meble do designerskiego wnętrza, by uzyskać inspirujący efekt połączenia epok minionych z obecną.

Za vintage uważane jest wszystko, co liczy więcej niż 25 lat. Co ciekawe meble czy dodatki nie muszą być wcale drogie i zamawiane na aukcjach czy kupowane od prywatnych kolekcjonerów. Doskonale w tym przypadku sprawdzają się przedmioty z drugiej ręki. To coś na kształt nadawania drugiego życia przedmiotom, za pomocą wplatania ich do nowych aranżacji.

Foto by www.mafotka.pl
Foto by www.mafotka.pl

Elementem wystroju tworzącym styl vintage mogą być tapety we wzory retro. Popularne w latach 60. były zwłaszcza pasy i grochy. Takie desenie połączyć można ze starymi, najlepiej drewnianymi meblami na nóżkach i tapicerowanymi kanapami charakteryzowanymi na lata 50. i 60. Takie elementy wyposażenia doskonale pasowały będą do zielonkawej, błękitnej i czerwono-pomarańczowej kolorystyki.

Wśród najczęściej wybieranych dodatków w stylu vintage królują szydełkowane serwety i retro ceramika, szczególnie ta z fabryki porcelany w Ćmielowie, zakładów w Krośnie i Bolesławcu, będąca perłą polskiego przemysłu ceramicznego. Ducha minionych lat przywołają także musztardówki i wazony wypełnione tulipanami lub goździkami. Oprócz wykorzystywania gotowych elementów warto pokusić się o samodzielne wykonanie niepowtarzalnych ozdób. Ciekawy efekt można uzyskać farbując stare lniane lub bawełniane zasłony, pokrowce i narzuty na dowolnie wybrany kolor. Można mieć wtedy pewność, że elementy te będą jedyne w swoim rodzaju.

Vintage to nietuzinkowe, nierzadko szokujące i awangardowe połączenia, które dodadzą każdemu wnętrzu świeżości i ekspresji. Warto zatem pokusić się o wprowadzenie dodatków w tym stylu i nadanie mu zupełnie nowego charakteru, przełamując wszelkie konwencje

O Bob Budowniczy 898 artykułów
Majsterkowanie zarówno w domu jak i w samochodzie to moja pasja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*