Inspiracje, dekoracje wnętrz

Źródło: flickr.com

Inspiracje, dekoracje wnętrz

Mieszkanie, w którym każdy domownik będzie czuł się dobrze? To możliwe, ale nie bez wysiłku. Łatwo jest powiedzieć, że ma być ładne, ale przecież dla każdego oznacza to coś nieco innego. Aby wnętrze nabrało charakteru, nie potrzeba generalnego remontu, tylko dodania kilku dekoracji.

Piękne, ciekawe pomieszczenia powstawały przez całe wieki historii. W różnych państwach były urządzane zupełnie inaczej, każdy projektant dokładał coś od siebie. Z tym ogromnym dorobkiem architektury wnętrz nie sposób rywalizować, dlatego zamiast usiłować stworzyć coś od zera, warto poszukać inspiracji pośród istniejących pomysłów na dobór dekoracji, a następnie przystosować propozycję do swoich warunków i preferencji.

Źródło: flickr.com
Źródło: flickr.com

Szukać można właściwie wszędzie. Najpopularniejsze są oczywiście katalogi firm sprzedających tego typu artykuły, ale to tylko jedno z kilku źródeł. Nieocenioną pomocą jest internet, gdzie na niezliczonej ilości stron użytkownicy prezentują swoje własne mieszkania, urządzone kreatywnie. Warto też po prostu rozejrzeć się wokół siebie. Wszystko, od palety budowlanej, po zardzewiałą konewkę, może stanowić zaczątek projektu. Przecież z pierwszej można zrobić oryginalne siedzisko, a z drugiej efektowną doniczkę na kwiaty!

Patrząc na dekorowanie bardziej ogólnie, czyli jeszcze przed doborem poszczególnych akcesoriów, dobrze jest wybrać motyw przewodni. Może to być po prostu wspólny styl dla całego domu. Skandynawski, vintage, rustykalny, kolonialny – to tylko niektóre z możliwości, dzięki którym da się bez problemu zachować spójną wizję efektu końcowego.

Jeżeli uda się znaleźć inspirację, to istotne jest jak najszybsze przystąpienie do działania. Entuzjazm mija szybko i odwlekanie realizacji w czasie często prowadzi do tego, że rezygnuje się z pomysłu, który mógł być strzałem w dziesiątkę. Nie znaczy to jednak, że należy działać nierozważnie. Dekoracje da się zmieniać zdecydowanie częściej niż na przykład pokrycie podłogi, ale i tak zazwyczaj będą z domownikami przez kilka lat.

O Bob Budowniczy 858 artykułów
Majsterkowanie zarówno w domu jak i w samochodzie to moja pasja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*