Jak wybrać drzwi do pokoju dziecięcego?

Drzwi do pokoju dziecięcego

Zazwyczaj w mieszkaniach montuje się te same drzwi wewnętrzne we wszystkich pomieszczeniach. Czy jednak jest to dobre rozwiązanie, jeśli w domu mieszka małe dziecko? Nie zawsze. Jak więc wybrać skrzydło do pokoju malucha? Pamiętaj, że powinno ono być bezpieczne, a przy tym estetycznie komponować się z całą stylistykę wnętrza. Zobacz, najlepsze rozwiązania dostosowane do wieku dziecka.

Aranżując pokój dziecięcy, bierzesz pod uwagę przede wszystkim wiek swojej pociechy. To od ilości lat zależy, jaki rodzaj łóżka potrzebuje maluch i jakie wymiary mebli będą odpowiednie. Wybór drzwi wewnętrznych do sypialni malucha także powinien być uzależniony od wieku. Zobacz, jak wybrać drzwi do pokoju dla niemowlaka i kilkulatka, a jak – dla nastolatka.

Drzwi w pokoju niemowlaka i kilkulatka – czy szklane drzwi są bezpieczne?

Mamoooo, tylko nie zamykaj drzwi” – ile razy słyszałaś, że dziecko żegna się z Tobą w ten właśnie sposób? Jeśli Twój maluch boi się ciemności, nie nakazuj mu od razu gasić światła, zamykać szczelnie drzwi i iść spać. Zamiast tego pomyśl o innym, wygodnym dla wszystkich rozwiązaniu – drzwiach ze szkła.

Szklane drzwi od Dobre dla Domu sprawią, że maluch będzie mógł cały czas obserwować co dzieje się poza jego pokojem. Zauważywszy znajome cienie czy ciepłe światło bijące z Twojej sypialni, poczuje się bezpieczniej i spokojniej. Szklane drzwi do pokoju dziecięcego nie muszą być całkowicie przezroczyste. Bardzo dobrze sprawdzą się skrzydła ze szkłem mlecznym, na którym nie odbiją się ślady po palcach Twojego malucha. Szkło bardzo łatwo się czyści z wszelkiego rodzaju zabrudzeń od kredek, flamastrów, a nawet farb.

Niektórzy nie chcą decydować się na szklane drzwi, ponieważ boją się, że dziecko może sobie zrobić krzywdę. Czy faktycznie tak jest? Zdecydowanie nie, jednak… wszystko zależy od rodzaju wybranego szkła. Nowoczesne technologie umożliwiają bardzo szeroki wybór skrzydeł ze szkła hartowanego. Ten rodzaj materiału jest bardzo odporny na uderzenia i pęknięcia. Pod wpływem bardzo dużej siły pęka on na miliony drobnych, zaokrąglonych kawałeczków, którymi nie można zrobić sobie krzywdy.

Drzwi w pokoju nastolatka – jak zapewnić dziecku prywatność?

Drzwi do pokoju nastolatka

Gdy Twoje dziecko dorasta, zwiększają się także jego potrzeby. Jedną z nich jest coraz większa chęć spędzania czasu w towarzystwie swoim lub swoich znajomych. Przestrzeń, którą kiedyś tak chętnie dzielił z rodzicami, powoli staje się miejscem tylko dla niego, w której to on gra pierwsze skrzypce.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko czuło się dobrze w domu i swoim pokoju, wymień przeszklone drzwi na skrzydła jednolite. Mogą to być drzwi drewniane, laminowane, a nawet metalowe. Ich wygląd i kolor zależy przede wszystkim od wystroju całego mieszkania. Tym razem możesz nawet wybrać ten sam rodzaj do drzwi, co w innych pomieszczeniach. Na stronie www.dobredladomu.pl na pewno znajdziesz model, który jest podobny do wykorzystanych przez Ciebie wcześniej skrzydeł.

Pamiętaj, że drzwi do pokoju dziecięcego muszą być bardzo wytrzymałe. Wyobraźni malucha nic przecież nie ogranicza i w każdej chwili może on wpaść na szalony pomysł, aby przykleić coś do drzwi lub poprosić Cię o przybicie gwoździa, na którym zawiśnie jego gitara. W tej sytuacji bardzo dobrze sprawdzą się drzwi oklejane wytrzymałym laminatem drewnianym.

Teraz, gdy wiesz już, jakie drzwi będą najlepsze dla Twojego malucha, możesz przystąpić do wybierania interesującego Cię modelu. Najlepsze z nich znajdziesz tutaj.

O Bob Budowniczy 898 artykułów
Majsterkowanie zarówno w domu jak i w samochodzie to moja pasja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*