Tkaniny – kupienie tkaniny dobrej jakości

Źródło: www.mafotka.pl

Każdy amator domowego szycia powinien wiedzieć, czym są tkaniny i jakie ich rodzaje się wyróżnia. Jest to niezbędne, by trafnie dobierać produkty do wybranego przez siebie zastosowania.

Źródło: www.mafotka.pl
Źródło:mafotka.pl

By rozwiać wszelkie wątpliwości tkaniny różnią się od dzianin oraz innych typów materiału tym, że są tkane z dwóch typów nitek, nazywanych wątkiem i osnową. Przebiegają prostopadle względem siebie, dzięki czemu cała konstrukcja jest zdecydowanie stabilniejsza, bardziej jednolita i zwykle niezbyt rozciągliwa.

Ten specyficzny splot jest charakterystyczny dla wszystkich podrodzajów w tej kategorii, ale każda z nich jest wykonywana z włókna innego pochodzenia. Szeroką grupę stanowią bawełniane, na przykład flanela, kora, perkal, sztruks. Różnią się od siebie przebiegiem wątku i osnowy, a przez to konkretną specyfikacją. To najbardziej popularne ze stosowanych obecnie materiałów.

Inne gatunki, z których powstają tkaniny, to chociażby jedwab – bardzo delikatny i luksusowy, len – przewiewny, odporny na gniecenie, wełna z owiec, lam, wielbłądów, a nawet królików – ciepła i sprężysta. Do tego dochodzi oczywiście cały szereg materiałów syntetycznych, którym człowiek nadaje coraz to bardziej wyszukane właściwości.

Źródło: www.mafotka.pl
Źródło: mafotka.pl

Kupienie tkaniny dobrej jakości, pozwala na samodzielne wykonanie nie tylko ubrań, ale również dekoracji do domu, takich jak zasłony, czy poduszki. Przy większej wprawie, można również obić nimi na nowo fotel lub sofę. Z pewnością każdy doceni takie własnoręcznie wykonane elementy wyposażenia wnętrz!

O Bob Budowniczy 880 artykułów
Majsterkowanie zarówno w domu jak i w samochodzie to moja pasja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*